Kokosový olej a jeho účinky

Nejen mezi nadšenci zdravých jídel a sportovci je kokosový olej velmi oblíbený pro velké množství svých účinků na zdraví. S čím přesně vám pomůže a jak se nejčastěji využívá se podíváme v tomto krátkém článku.

Kokosový olej a mnoho jeho způsobů příprav se stalo oblíbenými až v poslední době a to díky přesunu mnoha z nás od nekvalitních a často instantních jídel ke zdravějšímu stylu přípravy jídel - jednoduše více myslíme na své zdraví a právě v tom nám může pomoci i kokosový olej.

Na co se kokosový olej používá a jaké jsou jeho účinky?

  1. Příprava pokrmů a smažení - díky tomu, že je tepelně stabilní až do 200°C ho využijete i během smažení a pečení jelikož jednoduše neprská a nepřepaluje se. Ideální je tak pro smažení vajec nebo přípravu palačinek. Často je kokosový olej vyráběný způsobem který potlačí jeho chuť a tak může být skvělou přísadou do jídel ve kterých je změna chuti nežádoucí.
  2. Hubnutí & redukce váhy - kvůli delšímu trávení na rozdíl od jiných tuků je vhodný i pro dietu. Díky absenci cholesterolu se tak nemusíte bát o další vedlejší účinky. Navíc i několik lžiček oleje v pokrmu dodá dlouhodobější pocit zasycení.
  3. Péče o pokožku - mnoho lidí užívá kokosový olej i jako vnější prostředek péče o suchou nebo popraskanou pokožku. Olej se snadno vstřebává a nezanechává mastný film. Snadné je také jeho používání po holení.

↓ Bude kokosový olej vhodný i pro vás? Vyberte si ho z naší nabídky ↓


Amix Mr.Poppers Coconut Oil
Mr.Poppers Coconut Oil

Amix Coconu Oil je kvalitní kokosový olej vyráběný rafinací parou. Díky tomu zachováv...


Skladem 1 ks