Jak vybrat spalovač tuků?


Mají spalovače tuků účinek a smysl? | Účinné látky ve spalovačích tuků | Jaký spalovač je pro mě vhodný?

Od spalovačů tuků mnoho lidí díky klamavým reklamám a různým obchodním praktikám očekává zázraky ty ale samozřejmě úplně nejsou na místě. Těžko je totiž uvěřitelné, že po tom co sníte balení pilulek zhubnete velké množství tuků a vaše postava bude jako u modelek. Očekávejte, že jediné hubnutí které pocítíte bdue uvnitř vaší peněženky ze které odejdou zbytečně vyhozené peníze.

Pokud už máte všechny tyto pokusy za sebou a hledáte konečně něco účinného budete muset začít u sebe a to nejlépe pořádnou sportovní aktivitou - počítejte s tím, že bez běhu, rychlejší chůze, jízdě na kole, plavání, lyžování nebo mnoha a mnoha jiných aktivit vaše hubnutí nebude vůbec účinné a spalovače tuků budou jen drahým doplňkem bez účinku. Jestliže ovšem víte, že bez pořádné fyzické aktivity jednoduše nezhubnete jste tu na správném místě a nyní jsou pro vás doplňky jako spalovače tuků vhodné - vaši snahu totiž v tomto případě dokáží dostatečně podpořit a s tuky dolů vám pomoci.

Mají spalovače tuků účinek a smysl?

Rozhodně, spalovače tuků mají smysl a mnoho lidí na ně nedá dopustit ale jen díky tomu, že je užívají tak jak je to správně a to pro podporu své fyzické aktivity. Sport ale i kvalitní výživa musí být pro vaše tělo základem, teprve následně se spalovače tuků začnou vyplácet. Prvním co se musíte naučit je zařadit kvalitní výživu a sport do svého plánu natrvalo - pokud totiž budete měsíc sportovat, shodíte první kila a necháte toho je velká pravděpodobnost, že je zase hodně rychle naberete.


Pojďme se tedy nyní po základních informacích podívat na to, čím jsou spalovače nejčastěji tvořeny a co v nich vyhledávat tedy jaké účinné látky vám nejvíce pomohou.


Účinné látky ve spalovačích tuků

L-Karnitin

L-Karnitin patří mezi nejznámější a nejužívanější látky využívané pro spalování přebytečných tuků v těle. Díky jeho pomoci můžete shodit i několik kilogramů váhy a to opravdu kvalitní formou. Počítejte ale s tím, že Carnitin je nutné užívat delší dobu aby jeho výsledky byly viditelné. L-Karnitin má oproti jiným účinným látkám výhodu ve velmi vysoké toleranci u většiny lidí a je tak vhodný téměř pro každého kdo plánuje shodit nějaké to kilo.


HCA - Garcinia Cambogia

Přípravky s obsahem HCA tedy extraktu z rostliny Garcinie Kambodžské jsou dalším velmi účinným spalovačem tuků a to díky účinku HCA, který zabraňuje ukládání sacharidů ze skladkých jídel jako podkožního tuku - vhodný je tedy zvláště pokud neustále mlsáte sladké.


Synephrine

Synephrine jehož účinnou látkou je Citrus aurantium (nebo-li hořký pomeranč) je čistě přírodní a při náročné aktivitě velmi účinný spalovač. Synephrine funguje způsobem takzvané termogeneze při které v těle zvyšuje teplo a tím pomáhá zvětšit energetický výdej - s tím zároveň odchází i tuky. Často se jej lidé bojí kvůli nadměrnému pocení, při náročné aktivitě ale stejně nejspíše nepoznáte rozdíl oproti normálu.


Zelený čaj a zelená káva

Zelený čaj i káva patří mezi účinné látky užívané ve spalovačích tuků s více aktivními složkami. Zelená káva a zelený čaj mají povzbuzující účinky na tělo a někdy fungují i jako afrodiziakum - díky vybuzení těla k větší aktivitě dochází i k většímu energetickému výdaji a tím i spalování tuků. Tyto přípravky ovšem nejsou příliš vhodné pro osoby s vysokým tlakem, trpící nespavostí nebo žaludečními problémy, kterým by příliš neprospěly.


Vláknina

Vláknina je známa jako pomocník při mnoha problémech z nichž problémy se zažíváním nejsou vyjímkou. Díky svým účinkům na zažívání a střeva je ale pro spalování tuků velmi vhodná a mnoho spalovačů ji tak obsahuje. Vláknina také částečně dokáže omezovat pocit hladu.


Jaký spalovač je pro mě vhodný?

U spalovačů tuků nelze přesně říci který bude vhodný právě pro vás obecně ale vždy vybírejte podle obsažených účinných látek, které jsme výše popsali. V obsahuje nejspíše najdete další množství mnoha látek, která ale není v našich silách zde popsat a proto jsme napsali pouze o těch základních. Vždy vybírejte s rozmyslem, vysoká cena ještě nemusí znamenat vysokou kvalitu.

Pokud hledáte spalovač tuků jako náhradu za jedno jídlo (nejlépe svačinu) během dne v práci, kdy se nestíháte pořádně najíst tak vyzkoušejte dietní koktejly, které patří mezi velmi oblíbené formy spalování tuků.