před 37 měsíci

Dobrý den, mám sedavé zaměstnání ve kterém mimo velmi časného vstávání ( mezi 2:30-3:45) mám pevně vymezené doby na jídlo - je tolerování pouze pití nápojů. Proto bych chtěla požádat o radu nějakého asi proteinového nápoje který by mě nahradil 1 až 2 běžná jídla. Děkuji a pěkný den přeji Klára.

Odpověď
před 37 měsíci

Dobrý den, děkuji za váš dotaz. Problém směnných provozů je bohužel velmi častý a správné stravování je tak velmi obtížné. V každém případě bych vám v tomto doporučil užívání proteinového koktejlu či dietního koktejlu pokud chcete zároveň snižovat hmotnost. Standardně bych vám doporučil i užívání gaineru (což je mix proteinů a sacharidů) ale jelikož se jedná podle informací od vás o zaměstnání sedavé nebylo by to příliš vhodné.

Z proteinových koktejlů bych vám doporučil vybírat ty s dobře stravitelnými složkami jako je kupříkladu mléčný izolát. Skvělým výrobkem s obsahem izolátu je Amix IsoPrime CFM Isolate ten mimo bílkovin obsahuje i aminokyseliny BCAA pro lepší regeneraci svalstva. Protein je snadno stravitelný a obsahuje i trávící enzymy DigeZyme, které trávení podporují.

Proteinem lze samozřejmě jedno až dvě jídla denně nahradit ale zároveň je nutné myslet i na příjem kvalitních potravin mimo směny – vhod vám v tomto případě přijdou potraviny s kvalitními sacharidy a větší množství ovoce a zeleniny doplňující důležité vitamíny a minerály ztrácené kvůli pro tělo nepříznivým nočním směnám.

Děkuji za váš čas, Martin Bárta