Všechny novinky

Recenze: Nutrend N1 Pre-Workout


Proč zrovna N1 od Nutrendu? Lhal bych, kdybych říkal, že jsem si předtréninkový suplement N1 koupil zcela záměrně a po pečlivém nastudování všech informací. Koupil jsem ho proto, že ho vyrábí česká firma a já našim suplementům fandím. Ono není snadné se dneska na trhu prosadit.

Studuju třetím rokem na VŠE a sportoval jsem, co pamatuju. V pubertě jsem měl pocit, že bez fotbalu neumím žít. Pak ale přišlo zranění kolene a měl jsem po naději na vrcholovou úroveň. Hraju dál, ale už jsem tak rekreačně. Kromě toho chodím do posilovny, jezdím na kole, někdy si jdu zaběhat.

V posledních týdnech se můj denní režim hodně zintenzivnil, mám brigádu, studium, sport… Ničeho jsem se nechtěl vzdát a občas mi prostě chyběla energie. Zkusil jsem pít kafe před tréninkem. Ale po náročném cvičení mě často bolel žaludek nebo hlava.


První dávka

A tak přišel ke slovu N1. Líbilo se mi hlavně to, že je vhodný před vytrvalostním i silovým tréninkem. Tím pádem jsem měl možnost ho brát před posilovnou, stejně jako před běháním nebo fotbalovým zápasem. Dlouho jsem se nerozmýšlel, složení nijak detailně nestudoval. Namíchal jsem poloviční dávku 8,5 g do 150ml vody a ochutnal. Mám rybízovou příchuť a mile mě překvapilo, že v ní necítím takovou tu umělou pachuť a že nápoj není přeslazený.

Začal jsem před pondělním tréninkem ve fitku. Tam cvičím čtyři dny v týdnu:

Den Procvičovaná partie Počet cviků Série Opakování
1 Záda, bicepsy 4, 3 3–4 6–15
2 Hrudník, tricepsy 4, 3 3–4 6–15
3 Volno
4 Nohy 5 3–4 6–15
5 Ramena 4 3–4 6–15
6–7 Volno

Ve středu (3. den) si jdu většinou zaběhat nebo na kolo, ale moc to nepřeháním, den na to mě čeká trénink nohou. Sobotu nebo neděli obvykle věnuju fotbalu. Takže toho úplného odpočinku zase tolik není. Cvičení přizpůsobuju tomu, jak se cítím a nakolik jsem po celém dnu (cvičím odpoledne) unavený. Někdy jedu třeba jen poloviční dávku tréninku, na víc prostě nemám. A to se mi v poslední době stávalo fakt často. Tím pádem ani výsledky za moc nestály.

Od N1 jsem si sliboval, že zvládnu obvyklý trénink. Ale nečekal jsem takový příliv energie. Cvičilo se mi dobře, ještě nikdy mi shyby tak nešly, měl jsem trochu pocit, že moje tělo váží polovinu toho co normálně. Zvládl jsem záda i bicepsy a bez váhání bych se pustil do dalšího cvičení. Těšil jsem se na mírnější únavu, ale já nebyl unavený vůbec. Přitom to pak nemělo takový ten nepříjemný „dojezd“, kterého bych se u stimulantů bál. Nepřišel žádný propad spojený s tím, že suplement přestal působit. A hlavně jsem měl žaludek naprosto v klidu, žádné podráždění, prostě pohoda.

Když někdo tvrdil o doplňcích výživy, že mohou působit od první dávky, byl jsem víc než skeptický. Ale tohle vážně fungovalo od prvního dne! A beru N1 už víc jak měsíc a on funguje pořád.


Vytrvalost, soustředění Hrozně se mi osvědčil právě i před běháním, nejsem žádný maratónec, dám si v klidu 3–5 km podle nálady a energie. A teď mám pocit, že to zvládám s lehkostí. Domů dobíhám s tím, že nejsem na pokraji sil.

A co mi přijde geniální je N1 před fotbalem. Po prvním zápase jsem si říkal, že jsem celou tu hru vnímal nějak jinak. Měl jsem super přehled, co se děje na hřišti, zvládal jsem reagovat, předvídat. Takovou koncentraci na hru by mi mohl Messi závidět. :o)


Složení Nedalo mi to a začal to složení zkoumat trochu víc. A je fakt, že je to nejspíš opravdu vydařená kombinace. Beta-alanin, arginin alfa-ketoglutarát a kreatin mají podle všeho synergický účinek – jejich účinnost se vzájemně podporuje. Vděčím jim za to, že s 85 kg na bench pressu dávám dneska v pohodě deset opakování, zatímco před tím to bylo maximálně osm. Taky mi přijde, že se svaly lépe napumpují, zřetelně mi vystupují žíly na předloktí.

L-tyrosinu a DMAE zase vděčím za tu koncentraci a dost možná se podílí i na posílení motivace. I když komu by se nechtělo cvičit, kdyby mu to šlo skoro samo a navíc viděl fakt dobré výsledky?

Na etiketě varují před pálením rtů způsobeném extraktem černého pepře. Na to jsem si rychle zvyknul. Konec konců já mám pálivá jídla rád.

Prostě mě N1 rozhodně nezklamal a v podstatě předčil moje očekávání. I když jak říkám, já si sliboval takové drobné nakopnutí, abych trénink zvládl, nevynechal a nezlenivěl. Místo toho mi jde forma fakt nahoru, i když k tomu zvládám školu a tu a tam nějakou brigádu.Za zaslání recenze děkujeme našemu zákazníkovi Marku Götzovi.