Všechny novinky

Recenze novinky: Prom-IN CFM Isoclear


Trénink bez vhodné stravy to je jako řídit auto s prázdnou nádrží
Ve světě sportu nejsem žádný nováček, dokonce i fakt, že bez alespoň rámcových znalostí výživy to nepůjde, jsem si uvědomil vcelku brzy. V podstatě ve chvíli, kdy jsem po prvních třech měsících cvičení v posilovně sklízel super výsledky, jenže pak po rychlém startu přišel střet s realitou. Tvrzení, že výživa je odpovědná za více než 70 % vašich úspěchů, je pravdivější, než si mnozí připouští. A tak jsem postupně sbíral znalosti i zkušenosti s užíváním nejrůznějších suplementů. Současně ale moje sportovní snažení stále více limitovaly zdravotní problémy. Snažil jsem se pokrýt požadavky na dávku bílkovin, ale zvýšený příjem proteinů se u mě projevoval trávicími potížemi, které stále gradovaly. Kdo se někdy pokoušel cvičit s křečemi ve střevech a neutuchajícími pocity nevolnosti, ten jistě ví, o čem mluvím.Jak vybrat správný protein když…
Před dvěma lety mi lékaři diagnostikovali intoleranci na laktózu. V první chvíli mě o naprosto paralyzovalo. Vždyť jsem mléčné výrobky jedl celý život a v posledních letech o to víc, když jsem se opřel do tréninku. Co budu dělat, když teď nemůžu čerpat bílkoviny z mléka? Bylo mi jasné, že nejsem schopný nároky na dávku proteinů pokrýt ze stravy, tzn. snažit se jíst víc masa. Pročítal jsem složení a účinky nejrůznějších veganských a vegetariánských preparátů. Na trhu jich není málo, ale když víte, jak funguje mléčný protein, tak se vám prostě do nějaké bílkoviny z hrachu nebo konopí moc nechce. Navíc to často byly výrobky cenově mimo moje možnosti. Tím spíš, když jsem uvážil dávkování.

Přešel jsem v té době na lehčí trénink, abych potřebu bílkovin omezil tímto způsobem, ale nevyhovovalo mi to. Bezmléčná dieta vyřešila problémy s trávením, měl jsem chuť a sílu se do cvičení pořádně opřít. Navíc mě v té době hrozně chytil CrossFit trénink.

A pak jsem se dal ve fitku do řeči s trenérem. Ten moc nechápal, proč v tom vidím tak zásadní problém a nekupuju syrovátkové proteiny. Namítl jsem, že mám alergii na laktózu a proteinový prášek z mléka jsem postupem času vůbec užívat nemohl. Souhlasil se mnou, ale současně sundal z police s výrobky objemnou nádobu a podal mi ji se slovy, že tohle bude řešení pro mě.

Prom-IN CFM IsoclearCFM Isoclear – kvalitní, vysoce účinný a hlavně bez laktózy
A tak jsem se seznámil s Isoclearem od Pro-minu. A zase posunul svoje znalosti ze světa sportovní výživy o krok dál. Syrovátkový protein v Isoclear je totiž zpracován speciální technologií CFM (Cross Flow Microfiltration), při níž se oddělí proteinové izoláty velmi šetrnou metodou, takže zůstanou v čisté a velmi kvalitní formě. Tím, že se vyseparují tuky a další příměsi, dostanou šanci užít si nedocenitelných kvalit syrovátkového proteinu i lidé jako jsem já, kteří mají problémy s trávení laktózy.

Když jsem si přečetl, že CFM ISOCLEAR od PRO-MINu neobsahuje laktózu a viděl jsem jeho složení, měl jsem velkou radost. Koupil jsem si kilovku ve vanilkové příchuti a po tréninku si hned doma připravil první dávku koktejlu.CFM Isoclear - nový protein od Prom-INu
CFM Isoclear – skvěle funguje a báječně chutná
Nápoj připravený z CFM ISOCLEAR se v shakeru připraví velmi snadno. Stačí párkrát zatřepat a vše se dokonale promíchá. Nikde žádné žmolky nebo nerozpuštěný prášek. A příchuť mě moc mile překvapila. Vanilka nemá takový tu chemickou pachuť.

Trochu jsem se bál, co tomu řeknou moje střeva. Přece jenom jsem si užil svoje. Ale všechno naprosto bez problémů. Nápoj ani nevytváří pocit žaludeční nevolnosti, který jsem někdy míval po náročném tréninku, když jsem hned po cvičení vypil proteiňák.Protein Isoclear – předčil moje očekávání
CFM ISOCLEAR užívám pravidelně po tréninku (a pak většinou ještě jednu dávku během dne) už pět měsíců. Je pro mě samozřejmě prioritou, že po něm nemám žádné potíže související s mojí diagnózou. Ale současně naprosto skvěle ovlivňuje výkonnost. V posledním čtvrt roce jsem se od objemového tréninku hodně odklonil a naprosto mě pohltil CrossFit. Ten je mnohem akčnější a s výraznější aerobní složkou, takže jsem nějaký nárůst hmoty nečekal. Vlastně mi i šlo víc o celkovou formu a tvarování (vyrýsování) svalů. Mile mě proto překvapilo, že jsem zcela evidentně odboural podkožní tuk, ale současně i nabral svaly. Na váze toho moc nepoznám. Ale podle fotek i hodnocení lidí z okolí, kteří mě vídají, vím moc dobře, jak na tom jsem.

Vítám urychlení regenerace. Když nápoj vypiju hned během půl hodiny po cvičení, je následná bolest svalů výrazně mírnější a zásadně se u mě zkrátila doba, kdy mohu znovu cvičit, aniž bych se musel bát nadměrné únavy nebo přetrénování.

Zdravotně se cítím skvěle, myslím, že Isoclearu vděčím i za lepší imunitu (když jsem měl problémy se střevy, býval jsem často nachlazený).Za recenzi děkujeme našemu fanouškovi Dominiku Pazderkovi a posíláme balení proteinu včetně šejkru. :)
Protein Prom-IN CFM Isoclear koupíte nyní i v akci se šejkrem zdarma na Fitkrám.cz - Protein CFM Isoclear v nabídce Fitkrám.cz.